Středisko Řehoře Mendla Brno


Hlavní menu

Úspěch Ostřížů v krajském kole Svojsíkova závodu - 31. 5. – 1. 6. 2013

V pátek jsme si dali sraz v 15.00 ve vestibulu na hlavasu společně s holkama. V 15.36 nám odjížděl vlak do Bzence. Tam jsme vystoupili a šli jsme asi 2 kilometry do rekreačního střediska Littner. Tam jsme se zaregistrovali a za chvíli jsme stavěli stany na náměstíčku. Postavili jsme to skoro na plný počet bodů, jenom jsme neměli dostatečně vyplý jeden z nich. Když jsme s tím byli hotoví, tak jsme se trochu vybalili. Potom proběhl první nástup. Po něm jsme si měli uvařit jídlo. Uvařili jsme nudle a k nim jsme usmažili hodně kuřecího masa a zeleniny. Na body bylo aji to, jak jsme odhadli množství. A vzhledem k tomu, že jsme toho měli dost, tak jsme to do sebe prostě narvat museli. Nakonec nám s tím pomohl Vojťák. Surikaty dělaly knedlíky s jahodama a Žáby dělaly bramboráky. A Žáby byly aji tak hodný, že nám daly ochutnat. Všem všechno chutnalo. To už byl večer, a tak jsme se už pomalu přesouvali do stanů.
Ráno jsme museli vstávat brzo, protože už v 7 jsme museli být na stanovišti zdravověda u Vojťáka. Takže jsme vstávali asi v 6 a nasnídali jsme se. Když jsme dorazili na stanoviště, tak jsme si měli vybrat věci do lékárničky a poté ošetřit popáleninu a říznutí. To se nám všechno podařilo. Pak jsme došli na technickou zručnost a skládali jsme židličku Merkur. To taky dopadlo docela dobře. Potom bylo stanoviště finanční gramotnost. Tam jsme museli vyplnit různé složenky. Pak následovaly už jenom šifry a poznávání zvířat. Jinak jsme celou cestu hledali žluté papíry, na kterých byly různé otázky. Celkem jich bylo 8. Dvě z nich jsme nakonec nevěděli. Nakonec jsme se vrátili ke stanům. Po chvíli jsme šli rozdělávat oheň. Tam jsme to rozdělali jednou sirkou. Potom jsme šli na lanovou překážku, kam šli jenom dva. Po chvíli rozhodování jsem byl vybrán já a DJ. Každého z nás jistili dva. DJe jistil Matěj s Vendou a mě jistil Kuře s Klíštětem. Když jsme byli tak v půlce, tak jsem spadl a Kuře vyletěl tak 1,5–2 metry vysoko, protože Klíště to pustil. Ale nakonec jsme to vše dobře zvládli a odevzdali průvodku.
Pak už jsme jenom čekali na holky a na vyhlášení. Vyhlašovaly se jenom první tři místa. Nejdříve holky. Super!! Surikaty třetí. Tak a teď kluci. Skvělý!! Ostříži druzí. Potom už jsme s nadšením šli na vlak a jeli do Brna.

Jirka - 91. oddíl

Aktuality

Galerijní tramvaj