Středisko Řehoře Mendla Brno


Hlavní menu

Mikulášská besídka

V neděli 1. 12. 2013 se v Žebětíně v Katolickém domě konala mikulášská besídka několika oddílů našeho střediska. V úplně plném sále – myslím, že tolik lidí zde ještě nikdy nebylo, se před svými rodiči, prarodiči či sourozenci snažily jednotlivé družiny ukázat, co v předcházejících týdnech na svých schůzkách pracně nacvičily. Z našeho oddílu jako první vystupovala Vranovská smečka, která svoji Babičkou Mary nasadila laťku opravdu vysoko. Již 80 let stará písnička Voskovce a Wericha je jak vidno po letošních podzimních volbách stále aktuální. Rovněž exkurze do džungle v provedení Hnědé šestky se moc líbila. Z vystoupení Lišáků zvláště zaujala parodie Miloše Zemana, i Lucka Bílá získala své obdivovatele. Píseň o kapřících toto skvělé vystoupení Lišáků zakončila. Družina Svišťů předvedla jejich světovost. Její členové plynně tlumočili do pěti světových jazyků, pravda, ne všude by jim asi rozuměli. Vystoupení Ostřížů jsem viděl jen na fotkách, neb jsem musel řešit v zákulisí důležité věci. Ale z fotografií jsem usoudil, že předváděli jakési taneční kreace. Před příchodem Mikuláše přehrávali ukázky z různých filmů naši roveři, a to tak mistrně, že nikdo v sále nezapochyboval, o co že se jedná.
Samozřejmě, kromě vystoupení družin z našeho oddílu se na jevišti ukázaly i družiny z dívčího 26. a chlapeckého 72. oddílu, i oni se snažily publikum zaujmout svými výkony. A ve většině případů se jim to podařilo.
A jak se od mikulášské besídky očekávalo, tak na závěr přišel Mikuláš s andělem i dvěma čerty, ba i dárečky se rozdávaly.

Vašek, 91. oddíl

Aktuality

Galerijní tramvaj