Středisko Řehoře Mendla Brno


Hlavní menu

Okrskové kolo Svojsíkova závodu – Útěchov - 11. 5. 2013

Sobota ráno v 5.00 hod. – déšť. Na internetu hlásili déšť na celý den, tak se jako rozhodčí závodu patřičně vybavuji. Beru dva přístřešky, pláštěnku, deštník, pevné nepromokavé boty, teplé oblečení, neboť již vím, co to obnáší být celý den na jednom místě v dešti. Na startu závodu na konečné v Útěchově se schází 11 chlapeckých hlídek a 7 dívčích z celého našeho okrsku, mezi nimi i všechny tři naše přihlášené družiny 91. oddílu, žel, družinu Lišáku nechal ve štychu Maty a Peťa Štych, kteří nedorazili, takže družina nebyla závoděníschopná. Trošku zamrzelo, že alespoň to torzo, které dorazilo, nemělo příliš chuti se alespoň mimo soutěž něčemu naučit a ozkoušet si připravené disciplíny a poněkud nesportovně se vytratili v půlce závodu do svých domovů. Ono heslo „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“, zřejmě pochopili tak, že když už přišli, tak to stačí. Ostatní dvě družiny 91. oddílu – kompletní Ostříži i téměř kompletní Lišáci, rovněž i další chlapecké a dívčí hlídky statečně bojovali jak na trase závodu, tak i na disciplínách bran, za což jim patří chvála. Možná už budou všichni umět se příště na nepřízeň počasí lépe vybavit – už budou mít pevné boty místo tenisek, které hned promoknou, pláštěnku místo poruchového deštníku, budou mít plachtu, aby mohli ve zbudovaném přístřešku schovat sebe i svoje batohy před přívaly vod… Ale právě proto se na závody chodí, aby se zde skaut něčemu přiučil.
Nakonec potěšilo naše středisko vítězství Ostřížů z 91. oddílu a 3. místo Jestřábů ze 72. oddílu mezi chlapci a vítězstí Žabiček a druhé místo Surikat z 26. oddílu a postup těchto hlídkek do krajského kola Svojsíkova závodu. Ale všem zúčastněným hlídkám patří pochvala za jejich statečnost v boji s nepřízni počasí.

 

Vašek - 91. oddíl

 

Dne 11.5. se konal Svojsíkův závod v Útěchově, a to i přes neustálý déšť, který nás pronásledoval po celou dobu, co jsme byli na závodech. Všechno začalo tím, že jsme pochopitelně vyjeli z Žebětína (já tedy ne, přistoupil jsem spolu s Žižkou na autobus nazastávce Kohoutovice-Hájenka. Po dlouhých cestách různými autobusy jsme dorazili na plácek, kde se poté konal nástup a také jsme se dozvěděli pravidla závodu. Opět se závod skládal ze dvou částí a to z bran (závodu pro jednotlivce) a okruhu, na kterém byly stanoviště s tématy jako zdravověda, orientace. Na mě udělalo zvláště dojem stanoviště hledání informací, na kterém byla menší detektivka a vše bylo velmi dobře propracované a promyšlené. Po skončení závodů byly brány, na které byla řada o délce dvou hodin, takže nic příjemného. Nakonec jsme skončili na 3. místě, což je nepochybně úspěch, díky postupu do krajského kola. Takže i přes déšť se náš výlet podařil a přeji nám hodně štěstí do krajského kola.

 

Zapsal: Prófa - 72. oddíl

 

 

Aktuality

Galerijní tramvaj