Středisko Řehoře Mendla Brno


Hlavní menu

Okrskové závody v Ostopovicích

 

Vítězný boj Hnědé šestky na okrskových závodech - 12. 5. 2012

 

Již týden upozorňovali v předpovědi počasí, že v sobotu přijde studená fronta s deštěm. Přesto ráno na srazu bylo ještě teplíčko, a tak devět vzorně vykrojovaných vlčátek odjíždí tramvají směr Starý Lískovec, odkud do místa konání závodů v Ostopovicích je to jen coby kamenem dohodil. Obloha se zatahuje. Hnědou šestku rozdělujeme do dvou hlídek, Jedničku vede zkušený Aleš, s ním tam je Pavel, Šimon, Jakub a Kuba. Dvojku vede Klíště, s ním tam je Koláč, Jirka a nejmladší Vojta. Více nás nebylo, Petr ochořel, ostatní asi na závody zapomněli. Je slavnostní zahájení, začíná kapat. Než vyběhne první hlídka na trať, už prší. Rychle vytahujeme igelitové plachty a stavíme jakýsi přístřešek. Naštěstí téměř všichni mají pláštěnky, stále prší, pláštěnky se hodí. Zatímco naši kluci statečně vzdorují nepřízni počastí, na některých kontrolách zřejmě s deštěm nepočítali, průvodky, pokyny či návody jsou rozmočené, trhají se. Za dvě hodiny se hlídky vrací, mokré, pláštěnky vše nezachránily. Naštěstí v poledne přestává pršet, sušíme se. Zbývá jen vyhlášení výsledků. Jsme zvědaví, celkem bylo přihlášeno 9 vlčáckých hlídek, jakpak asi dopadneme? A už je to tady? Přečtou se jména šesti hlídek, bez pořadí, aby jim to snad nebylo líto, naše hlídky v seznamu nebyly. Že by…?
Třetí místo získává Hnědá šestka 1. Kluci jásají, přebírají ceny, hned by si chtěli baterky vyzkoušet. Druhé místo obsadila místní hlídka z Lískovce, propukáme v jásot, opět jsme první! Vítězný tým si rozdělí badmintonovou soupravu a už přemýšlí, jako to udělat, aby v krajském kole dopadl stejně dobře. Odjíždíme domů, chceme splnit svůj ráno daný slib – za vítězství zmrzlinu! Je ale zima, po dohodě volíme raději cukrárnu. Odjíždíme na Pekařskou, kde v Narcisu jsme oslavili již nejedno vítězství. Vystupujeme u nemocnice a nestačíme se divit – cukrárna je zrušena! Zkoušíme ještě stánek se zmrzlinou na Mendláku, tam je ale také zavřeno. Oslavu tedy odkládáme na pondělní schůzku – nezapomeňte si vzít lžičku!
Na závěr nezbývá než poděkovat všem závodníkům za jejich statečný výkon, vzornou reprezentaci Hnědé šestky, našeho oddílu i střediska. Díky!

 

Vašek, 91. oddíl

 

72. oddíl napsal:

V sobotu 12. 5. odjeli vlčácké družiny Kamzíků a Jestřábů zúčastnit se okrskového kola závodu vlčat a světlušek v Ostopovicích. Závod organizovali bratři z Lískovce. S každou družinou šel na trať vedoucí z jiného oddílu. Družiny řešili úkoly na stanovištích první pomoci, fyzické zdatnosti nebo orientace. Naše družiny se snažily, co mohly, na přední umístění to ale přeci jen nestačilo. Závodníci se museli také vypořádat s nepřízní počasí, ale zvládli to a po vyhlášení výsledků jsme jeli domů.

 

Napsal: Myšák, 72. oddíl

Aktuality

Galerijní tramvaj