Středisko Řehoře Mendla Brno


Hlavní menu

 

Rádcovský Perun 2011

 

Byla jsem účastník letošního rádcovského kurzu PERUN. Byla jsem přihlášená na HELIANTUS, ale kvůli mé úžasné oslabené imunitě jsem zameškala 1. i 2. Schůzku, tak se mi PERUN stal takovou poslední záchranou. Byla jsem zvědavá, jak to všechno vypadá a tak. Bylo nás tam celkově kolem 30ti i se všema vedoucíma. 1. schůzka byla ve velice hojném počtu. Měli jsme tam přednášky o Rádci skautské družiny a o Rizikách dnešní doby.
Druhou schůzku jsem bohužel opět zameškala, opět kvůli své úžasné imunitě, ale vím, že její obsah byl zaměřen na Zdravovědu.
Potom už následoval víkend. Vlastně prodloužený víkend, protože byl státní svátek a potom ředitelské volno. Takže vlastně čtvrtek pátek a víkend. Jeli jsme na Skautskou základnu do Dobré vody. Víkend byl opravdu povedený a všechny moc bavil. Bylo nás tam asi stejně jak na 1. schůzce, takže opravdu hodně. Bylo tu samozřejmě spoustu přednášek. Pedagogika, Schůzka, Plánování akcí, Vztah k přírodě, Historie, Metodika → Poslání, principy a metoda skautingu; Voda, Média.
Jak vidíte, opravdu nebyl čas se nudit. Přednášky se prolínaly se skvělými hrami, které můžeme použít při rádcování. Celá víkendovka byla na téma 2.světová válka + to před ní i po ní. Každý večer jsme sledovali nějaký film související s tímto tématem.
Potom už poslední schůzka a potom zkoušky. 3. schůzka začala přednáškou o Odměnách a trestech. Další přednáška byla přednáška Brankáře, který byl vlastně účastník rádcáku. Je to rádce skupinky ze Žebětína Tučňáků, což je družinka handicapovaných. Další a poslední – úplně poslední přednáškou na PERUNU bylo Hospodaření.
A potom ty zkoušky. Nikdo se vyloženě nebál, ale všichni byli pochopitelně trošku nervózní. Nakonec zkoušku složili všichni a všichni jsme dostali dekrety a nášivky.

Škubi, 26. oddíl


 

Aktuality

Galerijní tramvaj