Středisko Řehoře Mendla Brno


Hlavní menu

Střediskové setkání 12. 10. 2014

Letošní střediskové setkání proběhlo netradičně v Rajhradě. Využili jsme prostor rajhradského kláštera a připravili pro členy a členky hru motivovanou hledáním ztracené zakládací listiny rajhradského kláštera a staré mapy. Kousky obou dokumentů získávaly skupinky namíchané z různých oddílů za plnění úkolů, které prověřily nejenom znalosti nebo zručnost, ale i logické myšlení a v neposlední řadě vyžadovaly týmovou spolupráci.

Na zahajovacím nástupu sestra Ellie vyřídila pozdravy od naší ochořelé vůdkyně Bejby a oddíly a družiny se navzájem pozdravily svými pokřiky. Následně jsme se přesunuli hlouběji do areálu kláštera, abychom si zahráli připravenou hru.

Po rozřazení se týmy rozběhly po zahradách kláštera například zjistit něco o ostatních ze skupinky, projít „minovým polem“, vyřešit obrázkové hádanky, odpovědět na kvízové otázky o Rajhradu, dokreslit vitráž chrámového okna nebo přenést za pomoci gumičky a provázků tenisový míček. Některé úkoly byly velmi zapeklité a vyžadovaly soustředění a dobrou spolupráci členů týmu, například skládání klíče, kdy skládat mohl jen člověk se zavázanýma očima a ostatní směli jen navádět, nebo překonání nebezpečného území jen s určeným počtem končetin.

Po splnění úkolů čekal týmy oběd a po chvilce odpočinku následovalo slavnostní odhalení listiny a mapy, které se podařilo sestavit. Odborník na staroslověnštinu zakládací listinu přeložil a pak jsme odměnili hledače sladkými dobrotami. První tři týmy, které získaly nejvíce bodů, dostaly dort, ale nikdo z účastníků neodcházel s prázdnou.

Na závěr jsme třikrát zakřičeli akci zdar a slavnostně zakončili setkání mší svatou v opatském chrámu sv. Petra a Pavla.

 

Aktuality

Galerijní tramvaj