Středisko Řehoře Mendla Brno


Hlavní menu

 

Střediskové závody v Líšni

 

2. 4. 2011

Celý týden v předpovědích slibovali, že sobota bude krásný, slunečný a teplý den, ráno však mnoho krásy nepředvedlo. Zataženo, drobné pršení, zima. Přesto se na srazu v Mariánském údolí sešlo 92 závodníků, kteří utvořili celkem 17 hlídek. Náš oddíl měl silné zastoupení, jak tři hlídky vlčácké, které vznikly rozdělením téměř kompletní Hnědé šestky, tak ve starší kategorii tři skautské hlídky, vytvořené z našich družin. Protože dnešní závody byly věnovány kulatému výročí naší junácké organizace, úvod patřil „Živým obrazům z historie českého skautingu“, kdy jsme si v krátkém představení prožili ve zkratce celých 100 let českého skautingu na pozadí dějin naší vlasti. Navštívil nás dokonce i sám zakladatel českého skautingu A.B. Svojsík. Potom už následovalo rozlosování hlídek a šlo se na trať. Tam nás celkem deset kontrol zavedlo do různých období našich dějin, od prvních junáckých schůzek či táborů, skautskou poštu, přes odbojovou činnost, stavbu Ivančeny, zápas o svobodu či skládání starých kronik, až po pomoc při nedávných povodních. Lesy plnými dymnivek, plícníků, sasanek, orsejí a jaterníků jsme se po splnění všech úkolů dostali až do cíle, kde jsme nedočkavě čekali na vyhlášení výsledků. A náš oddíl mohl jásat: v kategorií vlčat ze čtyř hlídek obsadila Hnědá šestka první tři místa, v kategorii skautů jsme první tři místa vybojovali dokonce v konkurenci šesti hlídek. Svišti zopakovali svoje loňské vítězství, Ostříži skončili druzí a Lišáci získali krásné třetí místo. A protože mezitím vylezlo sluníčko, tak jsme mohli po krásně prožitém dni spokojeně pelášit domů!

Vašek, 91. oddíl

 

Luňáci:
2.4. 2011 jsme se už tradičně vydali na závod o černou buzolu, tentokrát do Mariánského údolí. Sešli jsme se 8:10 na Stamicové a jeli jsme nejdříve trolejbusem č.37 a potom autobusy 45 a 55. Na úvod nám 91., 26. a 72. oddíly zahrály scénku o historii skautingu u nás.
Vyráželi jsme jako před poslední a tak jsme po dlouhé trase zmoženi i skončili :-(. V závodě naše mladá sestava nabrala mnoho zkušeností do dalších ročníků. Vrátili jsme se po sedmnácté hodině.

zapsal: Vřískal, 72. oddíl


Jestřábi:
Konečně je tu závod O Černou Buzolu! U Jestřábů jsme se pylně snažili vyhrát závod a tak jsme se těšili na výhru. Jeli jsme s napětím do Mariánského údolí, kde začal závod. Když jsme konečně dorazili, sundali batohy ze zad a sedli si na dřevo pódia, dostali jsme do rukou průvodky a začali jsme vyplňovat, šli jsme jako družina (2 skauti,5 vlčat). Pro úvod jsme zhlédli malou scénku o minulosti skautingu a potom nachystali potřebné věcí na závod. Následovalo utišení nervozity a postavení se na start. Již prvním stanovištěm neprošla naše družina tak, jak jsme předpokládali, i když jsme já a Zip pořád vtloukali vlčatům do hlavy, že se musíme snažit, abychom dostali od našeho rádce dort, který nám za první místo slíbil. Když jsme přišli do startocíle, neměli jsme jen jedno stanoviště a jeden kontrolní bod. Při vyhlášení jsme skončili sice poslední (alespoň první ze spoda), ale to asi proto, že jsme byli oficiálně jako skautská hlídka.

Zapsal: Radar, 72. oddíl

Aktuality

Galerijní tramvaj