Středisko Řehoře Mendla Brno


Hlavní menu

Tříkrálová sbírka

 

Tříkrálová sbírka Svišťů  4. 1. 2012

Dnes 4. ledna jsme měli na programu schůzky již tradiční Tříkrálovou sbírku. Schůzka začínala o hodinu dříve z důvodů vytěžení co nejvíce financí ještě v předvečerních hodinách. Sraz byl netradičně (ikdyž pro Tříkrálové sbírky tradičně) na Mendlově náměstí, což bylo zřejmě pro valnou část družiny dosti matoucí. Tudíž když jsme dorazili (já – Woody, Wojtkovi a Pextr) na místo srazu, nikdo tam pochopitelně nebyl. Přesto nás to zarazilo, a tak jsme začali své členy obvolávat a domlouvat se na dalším postupu. Po chvíli čekání jsme se však sešli v poměrně hojném počtu a mohli jsme začít vybírat. Na naše přenádherné kostýmy musel být nádherný pohled, a možná jsme i proto vybrali slušný obnos (měli jsme hodně Komenských). Mezi jedny z nejlepších sběračů patřili bezesporu Čert s Bleskem, kteří se hrdinsky ochomítali kolem přechodu s největší hustotou kolemjdoucích.
Po jedenapůlhodinové sbírce jsme téměř plnou kasičku odnesli Vaškovi a rozešli jsme se do svých domovů.

Woody, 91. oddíl

 

Tříkrálové koledování Hnědé šestky   9. 1. 2012

Něco málo po 16. hodině se v pondělí vyrojilo z naší klubovny 17 Kašparů, Melicharů i Baltazarů. Na hlavách královské koruny, na sobě pláště či pláštíky nejrůznějšího původu a stáří. Vlčata Hnědé šestky se totiž vypravila na Tříkrálovou sbírku. Posilněna Vojťákem s harmonikou, Vendou s flétnou a Karlem, za doprovodu chřestítek v rukou Fandy a Pavla, vydali jsme se nejdříve do LDNky, kde jsme zde ležící pacienty nezvyklou podívanou a zpěvem koledy snad trochu potěšili. A potom jsme se již vydali k Lídlu a Intresparu, kde jsme se rozdělili do tří skupinek, takticky obsadili všechny vchody a více než hodinu dali kolemjdoucím možnost přispět do pokladniček Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita České republiky. Po hodině, kdy už pokladničky byly slibně těžké a plné, jsme pelášili do klubovny. Zde jsem klukům za jejich dnešní statečný výkon a tedy opravdu velký dobrý skutek poděkoval (ono to pro malé kluky není lehké poslouchat často i hodně nevlídné poznámky těch, kdo přispět nechtěli), rozdal nové Zvěsti a už byl konec schůzky.

Vašek, 91. oddíl

 

Tříkrálová sbírka v Žebětíně 7. 1. 2012 -Jestřábi:

V sobotu 7. 1. 2012 se Jestřábi vydali na "menší" obchůzku Žebětína. Jedalo se o Tříkrálovou sbírku. Byli jsme rozdělni do pěti skupin a ve skupinách jsme obcházeli různé úseky Žebětína (a to od rána až do večera). Když Čárovu skupinu začaly bolet nožičky, tak se svých oveček začal zbavovat a přidal se k nám. Společně s ním a později s přidaným Žižkou jsme dovybírali zbylý kousek ulice Kohoutovické a šli do klubovny uschovat koledu. Nasledujícího dne jsme po mši vybírali, ale už jen před kostelem, co jsme nestihli. Celkem jsme v Žebětíně vybrali 41 133 Kč. Všem dárcům děkujeme.

Zapsal: Radar, 72. oddíl

 

A výsledek - naše středisko vybralo rekordních 82.483,- Kč. - Díky všem, kteří se o to přičinili!

Aktuality

Galerijní tramvaj