Středisko Řehoře Mendla Brno


Hlavní menu

I v letošním roce se některé oddíly našeho střediska zapojily do charitativní Tříkrálové sbírky. A zde jsou postřehy některých družin:

Hnědá šestka na Tříkrálové sbírce - 7. 1. 2013

První letošní schůzka začala jako vždy modlitbou a potom rychlým převlečením do královských kostýmů. Dnes totiž byla na programu Tříkrálová sbírka pro Charitu České republiky. Z kluboven jsme se po procvičení tříkrálové koledy a naladění nástrojů přesunuli před prodejny Lidl a Interspar a zprvu nesměle začali oslovovat kolemjdoucí s prosbou o příspěvek. Ke zdárnému průběhu přispěli i hráči na nástroje, tentokráte saxofon – Divoš, flétny – Tom a Pavel, housle – Šimon a různá štěrchátka – Fanda. Po hodině vybírání se pokladničky naplnily a my se promrzlí vrátili zpět do klubovny. Snad ale s hřejivým pocitem, že jsme udělali něco pro potřebné.

Švejk - 91. oddíl

Luňáci

pomůžeme všem potřebným. Naši základnu jsme vybudovali před Albertem v Lipsku. Cvrček vytáhl saxofón, začal hrát: ,,My tři králové jdeme k Vám" a kluci se vydali mezi lidi. Jelikož zde mnoho lidí nebylo, tak jsme se přesunuli k Albertu před zdravotnickým střediskem. I přes velmi chladné počasí se nám podařilo nasbírat celkem 3 583 kč.

Fredy-72. oddíl

Kamzíci

přípravy, zaškolení tří králů, rukavice na ruce, čepici na hlavu a vzhůru do temného, studeného podvečera. Došli jsme k hornímu Albertu, kde se kluci rozdělili do družinek po třech a začalo se vybírat. Jedni "strážili" vchod u Alberta, druzí "číhali u lékárny", další "brali " zastávku až jsme nakonec pokryli celé náměstí. Vybírání šlo zprvu pomale, doprovázeno jen líbeznou melodií My tři králové..., kterou hrál Fredy na flétnu. Netrvalo dlouho a přišel bratr Vodík s "těžkým" kalibrem v podobě trubky. To bylo to pravé. Jak se kluci čím dále víc činili, kasička se začala rázem plnit. Po hodině jsme už ale museli zase zpátky do svých domovů, lehce hladoví a promrzlí. Přesto nás hřál dobrý pocit z toho, že naše snaha někomu pomůže a že i to nejmenší vlče, které pracuje ve smečce může dokázat veliké věci.

Rak - 72. oddíl

Jestřábi

Dne 5. ledna v 9:00 jsme se sešli v naší klubovně abychom se rozdělili do pěti skupinek a vyšli vybírat. V jedené skupince jsem byl já, Drak, a Kuba, ve druhé Radar, Kýta, a Lucka, ve třetí Žižka, Kanon, Gram, ve čtvrté Prófa, Zip, Kecal, Fíša a v páté Čára, Trol, Mat, Kajak. Vydali jsme se tedy koledovat a když nějaká skupinka skončila, přidala se k další. I přes naši veškerou snahu jsme skončili v 18:30 (ti starší) ale celý Žebětín jsme obejít nestihli. I přes proběhlou prezidentskou amnestii k žádnému problému nedošlo. Nakonec jsme vybrali 49 457 Kč.

Šot - 72. oddíl

 

Tříkrálové poděkování

Ve dnech 3. – 9. ledna 2013 proběhla v naší farnosti Žebětín-Kohoutovice každoroční Tříkrálová sbírka. I přes nepříznivé a chladné počasí se podařilo skautům ze 72. oddílu vybrat rekordních 74 948 Kč. Z toho  25 491 Kč v Kohoutovicích. Z toho před nákupními středisky dne 3. ledna 3 583 Kč a 9. ledna 2 111 Kč. Dne 6. ledna po obou nedělních bohoslužbách v kapli Svaté rodiny 19 797 Kč. Děkujeme všem, kteří neodmítli prosby tříkrálových koledníků a přispěli potřebným. Na internetových stránkách www.trikralovasbirka.cz můžete zjistit, jak budou peníze využity.

Vodík - 72. oddíl

 

 

Aktuality

Galerijní tramvaj