Středisko Řehoře Mendla Brno


Hlavní menu

Závody o černou buzolu - 16. 3. 2013

 

Za mrazivého, ale slunečného rána jsme se všichni vyškrábali v sobotu na Medlánecký kopec, kde bylo místo srazu na střediskové závody Černá buzola. Letošní ročník byl připravený roverským kmenem Kerberos v duchu starých pověstí českých. Po slavnostním nástupu a zahájení se postupně všechny čtyři hlídky vlčat, dvě hlídky světlušek, šest hlídek skautů a pět hlídek skautek vydaly na náročnou trať mezi Medláneckým kopcem, Palackého kopcem a letištěm v Medlánkách, kde na ně čekalo celkem 10 stanovišť s nejrůznějšími úkoly. Někdo občas zabloudil, někdo vše nestihl, někomu se dařilo to a zase pokazil ono, také nás poněkud překvapila sněhová přeháňka, ale nakonec všichni dorazili do cíle. V kategorii vlčat zvítězila hlídka Hnědé šestky z 91. oddílu, ze světlušek vyhrály Žouželky z 26. oddílu, v kategorii skautů obhájila loňské vítězství hlídka Svišťů z Jednadevadesátky a mezi skautkami zvítězily Surikatky z 26. oddílu. Ale toto byla jen generálka, všechny naše skautské hlídky se teď budou připravovat na okrskové kolo Svojsíkova závodu, které nás čeká 11. května. Podaří se nám zopakovat předloňský úspěch, kdy jsem se dostali až do krajského kola?

Vašek, 91. oddíl

 

Závody začaly nástupem. Jestřábi skauti byli sice hlídka č.16, ale spolu s ostatními skauty a skautkami vycházeli hned na začátku společně. Museli se orientovat jenom podle mapy a buzoly a měli problém najít stanoviště 10. Nakonec skončili na 3. místě. Vlčata z Jestřábů vycházely poslední, protože jsme byli číslo hlídky 17. Jmenovali jsme se Mamuti. Nestihli jsme 8. stanoviště z časových důvodů, ale i přesto jsme skončili na pěkném 2. místě. Po nástupu a rozchodu jsme šli zpět jinou cestou a nakonec jsme už byli rádi, že jsme doma, protože byla celý den hrozná zima.

Kanon, 72. oddíl

 

Jednoho chladného časného rána jsme se setkali s dalšími skauty na Mendlově náměstí. Odtud nás MHD dovezla až do Medlánek. Dále jsme vylezli na Medlánecký kopec. Tam to všechno začalo. Tedy spíš, začaly přípravy na závod „Černá buzola“. Před nástupem byla menší přestávka. Na nástupu se každý choval slušně a tak také zpíval skautskou hymnu. Poté nám Bejby řekla potřebné informace.

Hned po ní předstoupil Praotec Čech, který jen něco dodal. Hned potom, co Bejby odstartovala, my vystřelili jako o život. Běželi jsme jak, to šlo, až ke stanovišti č. 2. Tady se vyplácela jen obratnost a svižnost, protože jsme se zastavili u lanové dráhy. Po dokončení se slušným časem jsme vyrazili ke stanovišti 6. Ocitli jsme se v dívčí válce. Zde se vyplatila znalost zdravovědy. Ošetřovali jsme zlomenou ruku a prováděli resuscitaci. Dále bylo stanoviště 7. Na tomto místě musela naše družina opravit chybná tvrzení či zjistit, kdy jede vlak. Pak už vše jelo jako po másle. V průběhu začaly bolet nohy. Jenže u stanoviště 4 nám to moc nešlo. Vyšly z toho jen skromné body. Když jsme konečně doběhli, zjistili jsme, že dobíháme 6 minut přes limit. Ač se Dýdžej vytahoval, že to určitě vyhrají, nakonec si divně bručel.
Vyhlášení nám bylo velice uklidňující. Skončili jsme na 1. místě a z kategorie skauti se na druhém místě umístili Ostříži. Z kategorie vlčat nám udělala radost Hnědá šestka, neboť skončila 1.

Marcel, 91. oddíl

 

 

Aktuality

Galerijní tramvaj